Директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук в інтервʼю “Вечірньому Києву” розповів про створення і розвиток нової аварійно-рятувальної муніципальної служби, про те, кому маємо завдячувати за ідею, організацію, правову та ресурсу роботу. Зокрема, про колосальну роль у становленні служби Віталія Пшеничного, тодішнього начальника управління з надзвичайних ситуацій КМДА, та Володимира Александрова, рятувальника з понад 20-літнім стажем, 15 із яких він присвятив саме КАРС. Цих людей, на жаль, вже немає з нами, але ми про них пам’ятаємо і безмежно їм вдячні за вклад.

“В Україні досі не створено подібної міської аварійно-рятувальної служби, яка б відповідала міжнародним стандартам. Із часу підготовки перших документів до підписання мною першого наказу про добове чергування оперативного особового складу КАРС минуло кілька місяців. Проте колегами моїми стали більшість із тих, із ким разом працювали в «Державній воєнізованій аварійно-рятувальній службі» МНС України. Власне, це люди, які головне своє призначення в житті вбачають у допомозі іншим.

Колектив КАРС пройшов нелегкий шлях розвитку й становлення. Сьогодні «Київська служба порятунку» – це професійна команда з майже 100 рятувальників із технічним оснащенням, що відповідає європейським стандартам.

Війна показала, хто є хто, зокрема, і в нашій команді. Хтось поїхав з країни, а хтось залишився, ночував на базі, не покидав службу, попри обстріли й небезпеку. Під час війни колектив став міцнішим, залишилися найкращі і працюють як належить. Якщо раніше треба було роз’яснювати, чому ми ризикуємо життями та робимо свою роботу, то зараз усі рятувальники мотивовані й розуміють усе з-пів слова.

Крім того, близько 20 хлопців КАРС доєднались до лав ЗСУ і зараз воюють.

Вітаю з ювілеєм, КАРС!

Працюємо для міста і киян надалі”.

Джерело: Роман Ткачук: «У кого в свідомості не зашите прагнення допомагати іншим, рятувальником не стане»