Історія служби

Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, та пункту 2.4 рішення Київради від 15.04.04 № 157/1367 та для виконання заходів передбачених Концепцією безпеки міста Києва, в квітні 2004 року Київська міська рада затвердила рішення про створення комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» а в травні цього ж року Міську цільову програму створення комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» на 2004 – 2006 роки. Служба була зареєстрована як юридична особа 1 вересня 2004 року, а з першого листопада почався набір особового складу служби.

Першочергово був сформований основний оперативних склад служби в кількості 48 працівників ( 4 оперативні взводи та штаб служби), який з 1 січня 2005 року почав виконувати дії за призначенням. В квітні 2007 року рішення Київради була затверджена Міська програму розвитку комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» на 2007-2011 роки. На виконання заходів цієї програми було здійснено до оснащення діючих підрозділів та створено аварійно-рятувальну водолазну станцію в затоці Оболонь з штатною чисельністю 13 чол.. В січні 2012 року рішенням Київради затверджено Міську цільову програму технічного переоснащення, перспективного та соціального розвитку комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» на 2012-2016 роки. 2017-2019 Затвердження міської цільової програми розвитку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту міста Києва на 2017 – 2019 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 21.11.2017 №504/3511.

Загалом, з часу створення служби оперативними підрозділами Служби здійснено понад 27,5 тисяч виїздів на надзвичайні ситуації, врятовано життя 1634 мешканцям міста, вилучено та знешкоджено 1087 вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни, зібрано понад 50000 кг ртуті, пестицидів та інших небезпечних хімічних речовин.
На сьогодні штат служби складає 107 одиниць, в т.ч. 94 одиниці оперативного складу. В цілодобовому режимі працює 4 оперативні взводи (АРВ) в кількості  по 14 чол. (командир АРВ, 2 відділення по 5 чол., 2 водія, лікар) та водолазно-рятувальна станція –  4 зміни по 2 чол .. В щоденному режимі працює газоаналітична лабораторія ( 4 шт. од.), піротехнічний підрозділ ( 9 шт. од.), штаб служби ( 4 шт.од.), відділ матеріально-технічного забезпечення  ( 3 шт.од).
Відповідно до атестації, Служба має право на виконання аварійно-рятувальних робіт на таких видах НС, як:

– аварії ( катастрофи) на транспорті;

– аварії з викиданням (загрозою викидання) небезпечних хімічних речовин;

– наявність в навколишньому середовищі шкідливих (забруднювальних) речовин понад гранично допустимі концентрації;

– раптове руйнування будівель, споруд;

– гідродинамічні аварії;

– аварії на нафтобазах та нафтосховищах;

– геологічні НС;

– метеорологічні НС;

– гідрологічні НС ;

– виявлення застарілих боєприпасів

– нещасні випадки на водних об’єктах;

На проведення даних видів робіт Службою отримано всі необхідні дозвільні документи та проведено спеціальне навчання рятувальників.
Підрозділи служби розташовані у  приміщенні Управління з питань цивільного захисту за адресою вул. Вишгородська, 21.

Працівники оперативних підрозділів служби проходять постійну підготовку по вдосконаленню професійних навичок, вдягнуті в спеціально розроблений та виготовлений рятувальний робочій одяг, який має емблему служби, емблему КМДА та напис “Рятувальник КМДА”.
Комунальна аварійно-рятувальна служба «Київська служба порятунку» на сьогоднішній день виконує всі покладені на неї завдання у повному обсязі, забезпечуючи таким чином конституційне право мешканців м. Києва на безпечні умови життя та праці.